Најдобар производител на ладилници, фабрика, добавувач во Кина

Основана во 2006 година, Famos Technology Co., Ltd е една од водечкитепроизводители на ладилници, фабрикиидобавувачиво Кина, прифаќајќиНарачки OEM, ODM, SKD.Имаме богато искуство во производство и истражување и развој за различни типови ладилници.Се фокусираме на напредна технологија, строг производствен процес и совршен систем за КК.

Изберете ги вашите ладилници

Нашата компанија е специјализирана за обезбедувањеприлагодена услуга на ладилници, алуминиумски ладилници, бакарни ладилници, ладилници за леење со матрици, ладилници со истиснување, ладно фалсификување ладилници, ладилници за скијање, печат на ладилници и ЦПУ делови итн.

Имаме технички тим со богато искуство за поддршка на клиентите од прототип до масовно производство со силен капацитет и строги стандарди за контрола на квалитетот, ние секогаш обезбедуваме производи со најдобар квалитет со конкурентна цена и кратко време за клиентите.Искрено се надевам дека ќе добиеме можност да соработуваме со вас во блиска иднина!

— Производител на ладилници за зајакнување на вашите проекти—

Без разлика дали веќе имате дизајн датотека за ладилник или имате само концепт на ладилник, Фамос е тука да ве поддржи од прототип до масовно производство, бесплатен дизајн и бесплатни примероци.

Како еден од водечките производители на ладилници во Кина, нашаталадилнициможе да го исполни или надмине индустрискиот стандард, ние нудиме различни ладилници за да ги задоволиме вашите различни апликации и проекти.

Famos Tech е професионален производител на ладилници за LED осветлување во Кина.поседуваме над 100+ LED ладилници за различни LED светилки, некои матрици се универзални за LED светилки.Тоа е поекономично отколку што купувате од други добавувачи кои немаат матрици на залиха, и тоа ќе се движи побрзо за вас проектите за LED осветлување.Famos Tech е вашиот најдобар избор!

Ладилник со LED осветлување

Famos Tech е професионален производител на ладилници за LED осветлување во Кина.поседуваме над 100+ LED ладилници за различни LED светилки, некои матрици се универзални за LED светилки.Тоа е поекономично отколку што купувате од други добавувачи кои немаат матрици на залиха, и тоа ќе се движи побрзо за вас проектите за LED осветлување.Famos Tech е вашиот најдобар избор!
Секој проект за ладилник користиме софтвер за термичка симулација за да го анализираме термичкиот проток за да го оптимизираме дизајнот на ладилникот, од овој пример, можеме да видиме дека средниот ладилник со перки од 20 парчиња има најниска температура, а не ладилникот со перки од 26 парчиња има оптимална топлина перформанси на дисипација, така што оптималниот дизајн е ладилник од 20 парчиња и може да заштеди материјални трошоци.Експерт за термички решенија ве поддржува да ги добиете најдобрите перформанси на ладењето и да ги зачувате трошоците.

Термичка симулациска анализа

Секој проект за ладилник користиме софтвер за термичка симулација за да го анализираме термичкиот проток за да го оптимизираме дизајнот на ладилникот, од овој пример, можеме да видиме дека средниот ладилник со перки од 20 парчиња има најниска температура, а не ладилникот со перки од 26 парчиња има оптимална топлина перформанси на дисипација, така што оптималниот дизајн е ладилник од 20 парчиња и може да заштеди материјални трошоци.Експерт за термички решенија ве поддржува да ги добиете најдобрите перформанси на ладењето и да ги зачувате трошоците.
Famos Tech е врвен производител на ладилници ︱процесори за ладилници, ние доставуваме ладилник за воздух Течен ладилник за приклучоци за Intel или AMD, нашиот ладилник на процесорот голем волумен на воздух, низок шум, долг животен век и лесен за инсталирање, имаме повеќе од 50 стандардни ладилници за процесори за опција, различна форма и различен ефект на RGB осветлување, висок квалитет со конкурентна цена. Famos Tech е вашиот доверлив снабдувач на ладилници на процесорот, нудиме услуга OEM & ODM, бесплатен примерок за тестирање.

Ладилник за компјутерски процесор

Famos Tech е врвен производител на ладилници ︱процесори за ладилници, ние доставуваме ладилник за воздух Течен ладилник за приклучоци за Intel или AMD, нашиот ладилник на процесорот голем волумен на воздух, низок шум, долг животен век и лесен за инсталирање, имаме повеќе од 50 стандардни ладилници за процесори за опција, различна форма и различен ефект на RGB осветлување, висок квалитет со конкурентна цена. Famos Tech е вашиот доверлив снабдувач на ладилници на процесорот, нудиме услуга OEM & ODM, бесплатен примерок за тестирање.

Зошто да изберете Famos?

Вашиот експерт за производство на ладилници!

 • Ние сме водечки производител на ладилници, специјализирани за истражување и развој на метални ладилници, производство, продажба и сервис повеќе од 15 години, имаме богато искуство од дизајн, прототип, тест до масовно производство.

 • Имаме повеќе од 50 инженери и 10 експерти за термички решенија, вкупно 465 работи кои работат во нашата фабрика, нашиот тим ќе ви обезбеди совршена едношалтерска услуга, обезбедуваме бесплатен дизајн и бесплатни примероци.

 • Нашите ладилници строго се придржуваат до системот за управување со квалитет ISO, секој ладилник е 100% проверен КК, гаранција за квалитет и конкурентна цена.Фамос обезбеди OEM/ODM услуги за повеќе од 600 клиенти од целиот свет.

 • добавувачи на производители на ладилници во Кина

За нас

Фамос се појави на пазарот на ладилници во 2006 година. Со континуирано инвестирање во производствени капацитети и повеќе од 15 години искуство во полето на ладилници, денес прераснавме во водечки производител на ладилници.

OEM и ODM

Имаме повеќе од 50 инженери со богато искуство кои се во ладилник, wбез разлика дали веќе имате дизајн датотека за ладилник или имате само концепт, Фамос е тука да ве поддржи од прототип до масовно производство, бесплатен дизајн и бесплатни примероци.

Производствени способности

Имаме многу напредна опрема за завршување на различни процеси.покрај работилницата за ладилници, имаме и сопствена работилница за топлински цевки и имаме напредна опрема за површинска обработка, можеме да правиме завршна обработка на мелница, анодизирана, галванизација, обложена во прав, обоена, сребрена мат, минирана со песок, PVDF итн. што може сеопфатно да го контролира квалитетот на површината.

Вести

 • Како работи ладилникот

  Топлинскиот мијалник е широко користен во различни електронски производи, но дали знаете дека тоа е принципот на дисипација на топлина?Како работи ладилникот?Познавањето за ладилникот може да одговори на прашањето.Топлина Si...

 • Како да дизајнирате ладилник со висока ефикасност?

  Дизајнот на ладилникот е најважната детерминанта на ефикасноста на дисипација на топлина на ладилникот.Од гледна точка на процесот на дисипација на топлина, тој генерално е поделен на три чекори: апсорпција на топлина, спроводливост на топлина и дисипација на топлина.Затоа, тој ...

 • Што е ладилник

  Топлина е уред кој навреме ја пренесува топлината што ја создаваат машините или другите апарати во работниот процес за да не влијае на нивната нормална работа.Вообичаените ладилници може да се поделат на ладилник за воздушно ладење, ладилник за топлински цевки, ладилник за течно ладење итн.